BZT55C8V2
BZT55C8V2 Taiwan Semiconductor Corporation
BZT55C2V4%20SERIES_I2301.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: QMMELF, 500MW, 5%, SMALL SIGNAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SOD-80 Variant
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms
Supplier Device Package: QMMELF
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 6.2 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT55C8V2 Taiwan Semiconductor Corporation
Description: QMMELF, 500MW, 5%, SMALL SIGNAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SOD-80 Variant, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms, Supplier Device Package: QMMELF, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 6.2 V.
Weitere Produktangebote BZT55C8V2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT55C8V2 BZT55C8V2 Hersteller : Taiwan Semiconductor BZT55C2V4_SERIES_G1804-1391653.pdf Zener Diodes 8.2 Volt 500mW 5%