BZT55C9V1-GS08
BZT55C9V1-GS08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzt55.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: SOD-80 Variant
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOD-80 QuadroMELF
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 6.8 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1712 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 112
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZT55C9V1-GS08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: SOD-80 Variant, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: SOD-80 QuadroMELF, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 6.8 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZT55C9V1-GS08 BZT55C9V1-GS08 Hersteller : VISHAY BZT55C_ser.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 9.1V; SMD; 7 inch reel; QuadroMELF,SOD80; BZT55
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 9.1V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: 7 inch reel
Case: QuadroMELF; SOD80
Semiconductor structure: single diode
Quantity in set/package: 2500pcs.
Manufacturer series: BZT55
auf Bestellung 120 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 120
BZT55C9V1-GS08 BZT55C9V1-GS08 Hersteller : Vishay Semiconductors bzt55.pdf Zener Diodes 9.1 Volt 0.5W 5%
auf Bestellung 16541 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
BZT55C9V1-GS08 BZT55C9V1-GS08 Hersteller : Vishay bzt55.pdf Diode Zener Single 9.1V 6% 500mW 2-Pin Quadro MELF SOD-80 T/R
auf Bestellung 7 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
BZT55C9V1-GS08 BZT55C9V1-GS08 Hersteller : Vishay BZT55C.pdf 9.1V 5%, 0.5W, Quadro-MELF SOD-80 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BZT55C9V1-GS08 BZT55C9V1-GS08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzt55.pdf Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: SOD-80 Variant
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW