Produkte > NEXPERIA > BZV49-C9V1,115
BZV49-C9V1,115
BZV49-C9V1,115 NEXPERIA
BZV49-DTE.pdf
Hersteller: NEXPERIA
Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 1W; 9.1V; SMD; reel,tape; SOT89; Ifmax: 250mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 1W
Zener voltage: 9.1V
Kind of package: reel; tape
Case: SOT89
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 1V
Max. load current: 0.25A
auf Bestellung 160 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 105
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZV49-C9V1,115 NEXPERIA
Description: DIODE ZENER 9.1V 1W SOT89, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-243AA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: SOT-89, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 1 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 6 V, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZV49-C9V1,115 BZV49-C9V1,115 Hersteller : Nexperia BZV49_SERIES.pdf Zener Diodes ZENER SOT-89 1W 9.1V
auf Bestellung 43197 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
BZV49-C9V1,115 BZV49-C9V1,115 Hersteller : Nexperia bzv49_series.pdf Zener Diode Single Dual Anode 9.1V 5% 15Ohm 1000mW Automotive AEC-Q101 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZV49-C9V1,115 Hersteller : NXP BZV49_SERIES.pdf DIODE ZENER 9.1V 1W SOT89 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BZV49-C9V1,115 BZV49-C9V1,115 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZV49_SERIES.pdf Description: DIODE ZENER 9.1V 1W SOT89
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-243AA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: SOT-89
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 1 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 6 V
Qualification: AEC-Q100
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: TO-243AA
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 1 W