Technische Details BZV55-B12,115 Nexperia
Description: NEXPERIA - BZV55-B12,115 - Zener-Diode, 12 V, 400 mW, SOD-80C, 2 Pin(s), 200 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-80C, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 400mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: BZV55, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 200°C, Zener-Spannung, nom.: 12V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZV55-B12,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 12V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R |
auf Bestellung 20000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BZV55-B12,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 12V 500MW LLDSTolerance: ±2% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 200°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V Impedance (Max) (Zzt): 25 Ohms Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V |
BZV55-B12,115 | Hersteller : NXP Semiconductors |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.4/0.5W; 12V; SMD; reel,tape; SOD80C; Ifmax: 250mA Type of diode: Zener Power dissipation: 0.4/0.5W Zener voltage: 12V Mounting: SMD Tolerance: ±2% Kind of package: reel; tape Max. forward voltage: 0.9V Case: SOD80C Max. load current: 0.25A Semiconductor structure: single diode |
Zener Diodes ZENER SOD-80 .5W 12V |
Description: DIODE ZENER 12V 500MW LLDSTolerance: ±2% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 200°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V Impedance (Max) (Zzt): 25 Ohms Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V |
auf Bestellung 50 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
12V 2%, 0.5W, SOD-80C (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |
auf Bestellung 30 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BZV55-B12,115 | Hersteller : NXP |
Produkt ist nicht verfügbar |
| BZV55-B12,115 | Hersteller : NXP/Nexperia/We-En |
Produkt ist nicht verfügbar |
BZV55-B12,115 | Hersteller : NXP USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 12V 500MW LLDSPackaging: Tape & Reel (TR) |