Technische Details BZV55-B4V3,115 Nexperia
Description: NEXPERIA - BZV55-B4V3,115 - Zener-Diode, 4.3 V, 400 mW, SOD-80C, 2 Pin(s), 200 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-80C, rohsCompliant: Y-EX, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: N, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 400mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: BZV55 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 200°C, Zener-Spannung, nom.: 4.3V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZV55-B4V3,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 4.3V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R |
auf Bestellung 30000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BZV55-B4V3,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 4.3V 500MW LLDSTolerance: ±2% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 200°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.3 V Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 1 V |
auf Bestellung 2500 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
BZV55-B4V3,115 | Hersteller : NXP Semiconductors |
Description: DIODE ZENER 4.3V 500MW LLDSTolerance: ±2% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 200°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.3 V Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 1 V |
Zener Diodes BZV55-B4V3/SOD80/LLDS |
BZV55-B4V3,115 | Hersteller : NXP |
4.3V 2%, 0.5W, SOD-80C (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |
auf Bestellung 15 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: NEXPERIA - BZV55-B4V3,115 - Zener-Diode, 4.3 V, 400 mW, SOD-80C, 2 Pin(s), 200 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-80C rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: - isCanonical: Y usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 400mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: BZV55 productTraceability: Yes-Date/Lot Code Betriebstemperatur, max.: 200°C Zener-Spannung, nom.: 4.3V SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
Description: NEXPERIA - BZV55-B4V3,115 - Zener-Diode, 4.3 V, 400 mW, SOD-80C, 2 Pin(s), 200 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-80C rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: - isCanonical: N usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 400mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: BZV55 productTraceability: Yes-Date/Lot Code Betriebstemperatur, max.: 200°C Zener-Spannung, nom.: 4.3V SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
| BZV55-B4V3,115 | Hersteller : NXP/Nexperia/We-En |
verfügbar 2298 Stücke: |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.4/0.5W; 4.3V; SMD; reel,tape; SOD80C; Ifmax: 250mA Type of diode: Zener Power dissipation: 0.4/0.5W Zener voltage: 4.3V Mounting: SMD Tolerance: ±2% Kind of package: reel; tape Case: SOD80C Semiconductor structure: single diode Max. load current: 0.25A Max. forward voltage: 0.9V |