Technische Details BZV55-B5V6,115 Nexperia
Description: NEXPERIA - BZV55-B5V6,115 - Zener-Diode, 5.6 V, 400 mW, SOD-80C, 2 Pin(s), 200 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-80C, rohsCompliant: Y-EX, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 400mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: BZV55, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 200°C, Zener-Spannung, nom.: 5.6V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZV55-B5V6,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 5.6V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R |
auf Bestellung 17500 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BZV55-B5V6,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 5.6V 500MW LLDSPackaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±2% Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 200°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2 V |
auf Bestellung 22500 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
BZV55-B5V6,115 | Hersteller : NXP Semiconductors |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.4/0.5W; 5.6V; SMD; reel,tape; SOD80C; Ifmax: 250mA Type of diode: Zener Power dissipation: 0.4/0.5W Zener voltage: 5.6V Mounting: SMD Tolerance: ±2% Kind of package: reel; tape Case: SOD80C Semiconductor structure: single diode Max. load current: 0.25A Max. forward voltage: 0.9V |
Zener Diodes BZV55-B5V6/SOD80/LLDS |
Description: DIODE ZENER 5.6V 500MW LLDSPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±2% Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 200°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2 V |
Description: NEXPERIA - BZV55-B5V6,115 - Zener-Diode, 5.6 V, 400 mW, SOD-80C, 2 Pin(s), 200 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-80C rohsCompliant: Y-EX Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: - isCanonical: N usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 400mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: BZV55 productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 200°C Zener-Spannung, nom.: 5.6V SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
| BZV55-B5V6,115 | Hersteller : NXP SEMICONDUTORS |
Стабилитрон 5, 6 В 2% SOD-80 |
| BZV55-B5V6,115 | Hersteller : NXP/Nexperia/We-En |
verfügbar 1868 Stücke: |
BZV55-B5V6,115 | Hersteller : NXP |
5.6V 2%, 0.5W, SOD-80C (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |