Produkte > NEXPERIA > BZV55-B5V6,135
BZV55-B5V6,135
BZV55-B5V6,135 Nexperia
BZV55_SER.pdf
Hersteller: Nexperia
Zener Diodes BZV55-B5V6/SOD80/LLDS
auf Bestellung 19735 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZV55-B5V6,135 Nexperia
Description: DIODE ZENER 5.6V 500MW LLDS, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZV55-B5V6,135 BZV55-B5V6,135 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZV55_SER.pdf Description: DIODE ZENER 5.6V 500MW LLDS
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2 V
auf Bestellung 2281 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
BZV55-B5V6,135 Hersteller : NXP Semiconductors BZV55_SER.pdf Diode Zener Single 5.6V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R
Mindestbestellmenge: 6834
Mindestbestellmenge: 6834
BZV55-B5V6,135 BZV55-B5V6,135 Hersteller : Nexperia 2155436499555762bzv55_ser.pdf Diode Zener Single 5.6V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZV55-B5V6,135 Hersteller : NXP BZV55_SER.pdf 5.6V 2%, 0.5W, SOD-80C (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW