BZV55-B6V8,115 NXP
Produktcode: 108493
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
Hersteller: NXP
Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Zenerdioden
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZV55-B6V8,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 6.8V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R |
auf Bestellung 32500 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BZV55-B6V8,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 6.8V 500MW LLDSTolerance: ±2% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 200°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 4 V |
BZV55-B6V8,115 | Hersteller : NXP Semiconductors |
Zener Diodes ZENER SOD-80 .5W 6.8V |
Description: DIODE ZENER 6.8V 500MW LLDSTolerance: ±2% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 200°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 4 V |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.4/0.5W; 6.8V; SMD; reel,tape; SOD80C; Ifmax: 250mA Type of diode: Zener Power dissipation: 0.4/0.5W Zener voltage: 6.8V Mounting: SMD Tolerance: ±2% Kind of package: reel; tape Max. forward voltage: 0.9V Case: SOD80C Max. load current: 0.25A Semiconductor structure: single diode |
auf Bestellung 17 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: NEXPERIA - BZV55-B6V8,115 - Zener-Diode, 6.8 V, 500 mW, SOD-80C, 2 Pin(s), 200 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-80C rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: - isCanonical: Y usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 500mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: BZV55 productTraceability: Yes-Date/Lot Code Betriebstemperatur, max.: 200°C Zener-Spannung, nom.: 6.8V SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
Description: NEXPERIA - BZV55-B6V8,115 - Zener-Diode, 6.8 V, 500 mW, SOD-80C, 2 Pin(s), 200 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-80C rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: - isCanonical: N usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 500mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: BZV55 productTraceability: Yes-Date/Lot Code Betriebstemperatur, max.: 200°C Zener-Spannung, nom.: 6.8V SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
| BZV55-B6V8,115 | Hersteller : NXP SEMICONDUTORS |
Стабилитрон 500 мВт 6, 8 В SOD80C |
| BZV55-B6V8,115 | Hersteller : NXP |
6.8V 2%, 0.5W, SOD-80C (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |