BZV55-B9V1,115
Produktcode: 206161
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
Hersteller:
Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Zenerdioden
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZV55-B9V1,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 9.1V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R |
auf Bestellung 30000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BZV55-B9V1,115 | Hersteller : NXP Semiconductors |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.4/0.5W; 9.1V; SMD; reel,tape; SOD80C; Ifmax: 250mA Type of diode: Zener Power dissipation: 0.4/0.5W Zener voltage: 9.1V Kind of package: reel; tape Case: SOD80C Mounting: SMD Tolerance: ±2% Semiconductor structure: single diode Max. forward voltage: 0.9V Max. load current: 0.25A |
Zener Diodes BZV55-B9V1/SOD80/LLDS |
BZV55-B9V1,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW LLDSPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±2% Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 200°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 6 V |
Description: NEXPERIA - BZV55-B9V1,115 - Zener-Diode, 9.1 V, 400 mW, SOD-80C, 2 Pin(s), 200 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-80C rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: - isCanonical: Y usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 400mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: BZV55 productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 200°C Zener-Spannung, nom.: 9.1V SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
Description: NEXPERIA - BZV55-B9V1,115 - Zener-Diode, 9.1 V, 400 mW, SOD-80C, 2 Pin(s), 200 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-80C rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: - isCanonical: N usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 400mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: BZV55 productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 200°C Zener-Spannung, nom.: 9.1V SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
| BZV55-B9V1,115 | Hersteller : NXP/Nexperia/We-En |
verfügbar 221 Stücke: |
Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW LLDSTolerance: ±2% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 200°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 6 V |