Produkte > NEXPERIA > BZV55-C16,135
BZV55-C16,135
BZV55-C16,135 Nexperia
2155436499555762bzv55_ser.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Zener Single 16V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R
auf Bestellung 917500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8523
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZV55-C16,135 Nexperia
Description: DIODE ZENER 16V 500MW LLDS, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 16 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 11.2 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZV55-C16,135 BZV55-C16,135 Hersteller : Nexperia BZV55_SER.pdf Zener Diodes BZV55-C16/SOD80/LLDS
auf Bestellung 19746 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
BZV55-C16,135 BZV55-C16,135 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZV55_SER.pdf Description: DIODE ZENER 16V 500MW LLDS
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 16 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 11.2 V
Mindestbestellmenge: 63
BZV55-C16,135 BZV55-C16,135 Hersteller : Nexperia 2155436499555762bzv55_ser.pdf Diode Zener Single 16V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SVHC: No SVHC (17-Jan-2022)
Produkt ist nicht verfügbar
BZV55-C16,135 Hersteller : NXP BZV55_SER.pdf 16V 5%, 0.5W, SOD-80C (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
BZV55-C16,135 Hersteller : NEXPERIA BZV55_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.4/0.5W; 16V; SMD; reel,tape; SOD80C; Ifmax: 250mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.4/0.5W
Zener voltage: 16V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 0.9V
Case: SOD80C
Max. load current: 0.25A