Produkte > NEXPERIA > BZV55-C27,135
BZV55-C27,135
BZV55-C27,135 Nexperia
2155436499555762bzv55_ser.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Zener Single 27V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZV55-C27,135 Nexperia
Description: DIODE ZENER 27V 500MW LLDS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 27 V, Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms, Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 18.9 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZV55-C27,135 BZV55-C27,135 Hersteller : Nexperia USA Inc. PHGLS22257-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: DIODE ZENER 27V 500MW LLDS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 27 V
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 18.9 V
auf Bestellung 57499 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5660
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
BZV55-C27,135 Hersteller : NXP Semiconductors PHGLS22257-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Zener Diode Single 27V 5% 80Ohm 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R
BZV55-C27,135 BZV55-C27,135 Hersteller : Nexperia 2155436499555762bzv55_ser.pdf Diode Zener Single 27V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZV55-C27,135 Hersteller : NXP bzv55_3.pdf 27V 5%, 0.5W, SOD-80C (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: Zener; 0.4/0.5W; 27V; SMD; reel,tape; SOD80C; Ifmax: 250mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.4/0.5W
Zener voltage: 27V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 0.9V
Case: SOD80C
Max. load current: 0.25A