Produkte > NEXPERIA > BZV55-C8V2,135
BZV55-C8V2,135
BZV55-C8V2,135 Nexperia
2155436499555762bzv55_ser.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Zener Single 8.2V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R
auf Bestellung 40000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8523
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZV55-C8V2,135 Nexperia
Description: DIODE ZENER 8.2V 500MW LLDS, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 700 nA @ 5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZV55-C8V2,135 BZV55-C8V2,135 Hersteller : Nexperia 2155436499555762bzv55_ser.pdf Diode Zener Single 8.2V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R
auf Bestellung 40000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8523
BZV55-C8V2,135 BZV55-C8V2,135 Hersteller : NXP Semiconductors 2155436499555762bzv55_ser.pdf Diode Zener Single 8.2V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R
BZV55-C8V2,135 BZV55-C8V2,135 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZV55_SER.pdf Description: DIODE ZENER 8.2V 500MW LLDS
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: LLDS; MiniMelf
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 700 nA @ 5 V
Mindestbestellmenge: 67
Mindestbestellmenge: 11
auf Bestellung 287 Stücke:
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Produkt ist nicht verfügbar
BZV55-C8V2,135 Hersteller : NXP BZV55_SER.pdf 8.2V, 5%, 0,5W SOD-80C (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
BZV55-C8V2,135 Hersteller : NEXPERIA BZV55_SER.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.4/0.5W; 8.2V; SMD; reel,tape; SOD80C; Ifmax: 250mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.4/0.5W
Zener voltage: 8.2V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Max. forward voltage: 0.9V
Case: SOD80C
Max. load current: 0.25A