BZV55C10 L1
BZV55C10 L1 Taiwan Semiconductor
bzv55c2v420series_g1804.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor
Zener Diode Single 10V 5% 15Ohm 500mW 2-Pin Mini-MELF T/R