Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > BZV55C4V7 TR PBFREE
BZV55C4V7 TR PBFREE Central Semiconductor Corp
BZV55C2V4-C75.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: 4.7V 500MW SMD DIODE-ZENER SINGL
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Supplier Device Package: SOD-80
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 2 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZV55C4V7 TR PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: 4.7V 500MW SMD DIODE-ZENER SINGL, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V, Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms, Supplier Device Package: SOD-80, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 2 V.
Weitere Produktangebote BZV55C4V7 TR PBFREE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZV55C4V7 TR PBFREE BZV55C4V7 TR PBFREE Hersteller : Central Semiconductor BZV55C2V4_C75.PDF Zener Diodes 250mA 250Ifrm 500mW 4.7V 3.0uA 2.0Vr