Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > BZV55C6V8 TR PBFREE
BZV55C6V8 TR PBFREE Central Semiconductor Corp
BZV55C2V4-C75.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: 6.8V 500MW SMD DIODE-ZENER SINGL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: SOD-80
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 4 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZV55C6V8 TR PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: 6.8V 500MW SMD DIODE-ZENER SINGL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: SOD-80, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 4 V.
Weitere Produktangebote BZV55C6V8 TR PBFREE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZV55C6V8 TR PBFREE BZV55C6V8 TR PBFREE Hersteller : Central Semiconductor BZV55C2V4_C75.PDF Zener Diodes 250mA 250Ifrm 500mW 6.8V 2.0uA 4.0Vr