Produkte > NEXPERIA > BZV85-C10,113
BZV85-C10,113
BZV85-C10,113 NEXPERIA
BZV85-C10.113.pdf
Hersteller: NEXPERIA
Category: THT Zener diodes
Description: Diode: Zener; 1/1.3W; 10V; reel,tape; DO41; single diode; 500mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 1/1.3W
Zener voltage: 10V
Kind of package: reel; tape
Case: DO41
Mounting: THT
Tolerance: ±5%
Semiconductor structure: single diode
Max. load current: 0.5A
Max. forward voltage: 1V
auf Bestellung 1185 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZV85-C10,113 NEXPERIA
Description: DIODE ZENER 10V 1.3W DO41, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 10 V, Impedance (Max) (Zzt): 8 Ohms, Supplier Device Package: DO-41, Power - Max: 1.3 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 nA @ 7 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZV85-C10,113 BZV85-C10,113 Hersteller : NXP Semiconductors bzv85_ser.pdf Diode Zener Single 10V 5% 1300mW 2-Pin DO-41 T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4280
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Produktpalette: BZV85 Series
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
BZV85-C10,113 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZV85_SER.pdf Description: DIODE ZENER 10V 1.3W DO41
Packaging: Bulk
BZV85-C10,113 BZV85-C10,113 Hersteller : Nexperia bzv85_ser.pdf Diode Zener Single 10V 5% 1300mW 2-Pin DO-41 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZV85-C10,113 Hersteller : NXP BZV85_2.pdf 10V 5%, 1.3W, DO-41 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BZV85-C10,113 BZV85-C10,113 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZV85_SER.pdf Description: DIODE ZENER 10V 1.3W DO41
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 10 V
Impedance (Max) (Zzt): 8 Ohms
Supplier Device Package: DO-41
Power - Max: 1.3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 nA @ 7 V
BZV85-C10,113 Hersteller : NXP USA Inc. BZV85_SER.pdf Description: DIODE ZENER 10V 1.3W DO41