Produkte > NEXPERIA > BZV85-C20,133
BZV85-C20,133
BZV85-C20,133 Nexperia
bzv85_ser.pdf
Hersteller: Nexperia
Zener Diode Single 20V 5% 24Ohm 1300mW 2-Pin DO-41 Ammo
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZV85-C20,133 Nexperia
Description: DIODE ZENER 20V 1.3W DO41, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 20 V, Impedance (Max) (Zzt): 24 Ohms, Supplier Device Package: DO-41, Power - Max: 1.3 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 14 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZV85-C20,133 BZV85-C20,133 Hersteller : Nexperia bzv85_ser.pdf Zener Diode Single 20V 5% 24Ohm 1300mW 2-Pin DO-41 Ammo
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
BZV85-C20,133 BZV85-C20,133 Hersteller : NEXPERIA BZV85-C10.113.pdf Category: THT Zener diodes
Description: Diode: Zener; 1/1.3W; 20V; Ammo Pack; DO41; single diode; 500mA
Case: DO41
Mounting: THT
Semiconductor structure: single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 1/1.3W
Max. load current: 0.5A
Max. forward voltage: 1V
Tolerance: ±5%
Zener voltage: 20V
Kind of package: Ammo Pack
Mindestbestellmenge: 715
BZV85-C20,133 BZV85-C20,133 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZV85_SER.pdf Description: DIODE ZENER 20V 1.3W DO41
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 20 V
Impedance (Max) (Zzt): 24 Ohms
Supplier Device Package: DO-41
Power - Max: 1.3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 14 V
Mindestbestellmenge: 40
BZV85-C20,133 BZV85-C20,133 Hersteller : Nexperia BZV85_SER.pdf Zener Diodes BZV85-C20/SOD66/DO-41
auf Bestellung 85 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
BZV85-C20,133 Hersteller : NXP Semiconductors BZV85_SER.pdf Zener Diode Single 20V 5% 24Ohm 1300mW 2-Pin DO-41 Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
BZV85-C20,133 Hersteller : NXP BZV85_2.pdf 20V 5%, 1.3W, DO-41 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 24 Ohms
Supplier Device Package: DO-41
Power - Max: 1.3 W