Produkte > NEXPERIA > BZV85-C6V8,133
BZV85-C6V8,133
BZV85-C6V8,133 Nexperia
bzv85_ser.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Zener Single 6.8V 5% 1300mW 2-Pin DO-41 Ammo
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZV85-C6V8,133 Nexperia
Description: DIODE ZENER 6.8V 1.3W DO41, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V, Impedance (Max) (Zzt): 3.5 Ohms, Supplier Device Package: DO-41, Part Status: Active, Power - Max: 1.3 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 4 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZV85-C6V8,133 BZV85-C6V8,133 Hersteller : Nexperia bzv85_ser.pdf Diode Zener Single 6.8V 5% 1300mW 2-Pin DO-41 Ammo
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
BZV85-C6V8,133 BZV85-C6V8,133 Hersteller : NEXPERIA BZV85-C10.113.pdf Category: THT Zener diodes
Description: Diode: Zener; 1/1.3W; 6.8V; Ammo Pack; DO41; single diode; 500mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 1/1.3W
Zener voltage: 6.8V
Mounting: THT
Tolerance: ±5%
Kind of package: Ammo Pack
Case: DO41
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 1V
Max. load current: 0.5A
Mindestbestellmenge: 725
BZV85-C6V8,133 BZV85-C6V8,133 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZV85_SER.pdf Description: DIODE ZENER 6.8V 1.3W DO41
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V
Impedance (Max) (Zzt): 3.5 Ohms
Supplier Device Package: DO-41
Part Status: Active
Power - Max: 1.3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 4 V
Mindestbestellmenge: 40
Mindestbestellmenge: 7
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
BZV85-C6V8,133 Hersteller : NXP BZV85_SER.pdf 6.8V 5%, 1.3W, DO-41 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Box (TB)
Mounting Type: Through Hole
Supplier Device Package: DO-41
Part Status: Active
Power - Max: 1.3 W