Produkte > NEXPERIA USA INC. > BZV90-C7V5,115
BZV90-C7V5,115
BZV90-C7V5,115 Nexperia USA Inc.
BZV90.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 7.5V 1.5W SOT223
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: SOT-223
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5 V
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZV90-C7V5,115 Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 7.5V 1.5W SOT223, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-261-4, TO-261AA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: SOT-223, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 1.5 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 50 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5 V, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZV90-C7V5,115 BZV90-C7V5,115 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZV90.pdf Description: DIODE ZENER 7.5V 1.5W SOT223
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 1.5 W
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
auf Bestellung 1910 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
BZV90-C7V5,115 BZV90-C7V5,115 Hersteller : Nexperia BZV90.pdf Zener Diodes BZV90-C7V5/SOT223/SC-73
auf Bestellung 756 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
BZV90-C7V5,115 BZV90-C7V5,115 Hersteller : Nexperia 13060063657688bzv90.pdf Zener Diode Single Dual Anode Dual Cathode 7.5V 5% 15Ohm 1500mW Automotive AEC-Q101 4-Pin(3+Tab) SC-73 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZV90-C7V5,115 Hersteller : NXP BZV90.pdf 7.5V , SOT-223 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт