BZW04-136B
BZW04-136B Diotec Semiconductor
bzw045v8.pdf
Hersteller: Diotec Semiconductor
Diode TVS Single Bi-Dir 136V 400W 2-Pin DO-15 Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZW04-136B Diotec Semiconductor
Description: TVS DIODE 136VWM 219VC DO204AL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 136V, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 152V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 219V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote BZW04-136B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 136V
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 152V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 219V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
BZW04-136B BZW04-136B Hersteller : Diotec Semiconductor BZW04 SERIES_J2104.pdf bzw045v8.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, DO-15, 175C, 400W, Unidir
BZW04-136B BZW04-136B Hersteller : Taiwan Semiconductor BZW04 SERIES_J2104.pdf bzw045v8.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 400W, 160V, -%, Bidirectional, TVS
Description: Diode: TVS; 160V; bidirectional; ±5%; DO15; Ammo Pack; 400W; BZW04
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 136V
Breakdown voltage: 160V
Semiconductor structure: bidirectional
Case: DO15
Mounting: THT
Manufacturer series: BZW04
Kind of package: Ammo Pack
Leakage current: 5µA
Tolerance: ±5%