BZW04-85B
BZW04-85B Diotec Semiconductor
bzw045v8.pdf
Hersteller: Diotec Semiconductor
Diode TVS Single Bi-Dir 85.8V 400W 2-Pin DO-15 Ammo
auf Bestellung 3795 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1486
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZW04-85B Diotec Semiconductor
Description: TVS DIODE 85.5VWM 137V DO204AL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.9A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85.5V, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 95V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 137V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZW04-85B BZW04-85B Hersteller : Diotec Semiconductor bzw045v8.pdf BZW04 SERIES_J2104.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, DO-15, 175C, 400W, Unidir
auf Bestellung 3900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
BZW04-85B BZW04-85B Hersteller : Diotec Semiconductor bzw045v8.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 85.8V 400W 2-Pin DO-15 Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
BZW04-85B BZW04-85B Hersteller : Diotec Semiconductor bzw045v8.pdf Description: TVS DIODE 85.8VWM 137V DO204AC
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -50°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85.8V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 95V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 137V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
BZW04-85B BZW04-85B Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation BZW04 SERIES_J2104.pdf Description: TVS DIODE 85.5VWM 137V DO204AL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 85.5V
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 95V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
BZW04-85B BZW04-85B Hersteller : Taiwan Semiconductor BZW04%20SERIES_I15-972385.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 85V 400W 5% Bidir
Description: Diode: TVS; 95V; 2.9A; bidirectional; DO41; 0.4kW; BZW04
Manufacturer series: BZW04
Mounting: THT
Max. forward impulse current: 2.9A
Max. off-state voltage: 85.5V
Breakdown voltage: 95V
Case: DO41
Peak pulse power dissipation: 0.4kW