Technische Details BZX384-B13,115 Nexperia
Description: NEXPERIA - BZX384-B13,115 - Zener-Diode, 13 V, 300 mW, SOD-323, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-323, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 300mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: BZX384, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 13V, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZX384-B13,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 13V 2% 300mW 2-Pin SOD-323 T/R |
auf Bestellung 24000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 18000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BZX384-B13,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 13V 300MW SOD323Tolerance: ±2% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SC-76, SOD-323 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 13 V Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms Supplier Device Package: SOD-323 Part Status: Active Power - Max: 300 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V |
Description: DIODE ZENER 13V 300MW SOD323Tolerance: ±2% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SC-76, SOD-323 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 13 V Impedance (Max) (Zzt): 30 Ohms Supplier Device Package: SOD-323 Part Status: Active Power - Max: 300 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V |
Zener Diodes BZX384-B13/SOD323/SOD2 |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.3W; 13V; SMD; reel,tape; SOD323; Ifmax: 250mA Type of diode: Zener Power dissipation: 0.3W Zener voltage: 13V Mounting: SMD Tolerance: ±2% Kind of package: reel; tape Max. forward voltage: 0.9V Case: SOD323 Max. load current: 0.25A Semiconductor structure: single diode |
auf Bestellung 30 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: NEXPERIA - BZX384-B13,115 - Zener-Diode, 13 V, 300 mW, SOD-323, 2 Pin(s), 150 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 productTraceability: No Zener-Spannung, nom.: 13V rohsCompliant: YES Verlustleistung: 300mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) euEccn: NLR Bauform - Diode: SOD-323 hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: - Betriebstemperatur, max.: 150°C usEccn: EAR99 Diodenmontage: Oberflächenmontage Produktpalette: BZX38 Series SVHC: No SVHC (27-Jun-2024) |
| BZX384-B13,115 | Hersteller : NXP |
13V 2%, 0.3W, SOD-323, SC-70 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |