BZX384-C11,115 Nexperia USA Inc.
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 11V 300MW SOD323
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 11 V
Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX384-C11,115 Nexperia USA Inc.
Description: NEXPERIA - BZX384-C11,115 - Zener-Diode, 11 V, 300 mW, SOD-323, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-323, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 300mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: BZX384 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 11V, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZX384-C11,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 11V 5% 300mW 2-Pin SOD-323 T/R |
auf Bestellung 36000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 5874 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.3W; 11V; SMD; reel,tape; SOD323; Ifmax: 250mA Type of diode: Zener Power dissipation: 0.3W Zener voltage: 11V Mounting: SMD Tolerance: ±5% Kind of package: reel; tape Max. forward voltage: 0.9V Case: SOD323 Max. load current: 0.25A Semiconductor structure: single diode |
Zener Diodes ZENER SOD-323 .3W 11V |
BZX384-C11,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 11V 300MW SOD323Tolerance: ±5% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SC-76, SOD-323 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 11 V Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms Supplier Device Package: SOD-323 Part Status: Active Power - Max: 300 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 8 V |
auf Bestellung 134 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: NEXPERIA - BZX384-C11,115 - Zener-Diode, 11 V, 300 mW, SOD-323, 2 Pin(s), 150 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-323 rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: - isCanonical: N usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 300mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: BZX384 Series productTraceability: Yes-Date/Lot Code Betriebstemperatur, max.: 150°C Zener-Spannung, nom.: 11V SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |
| BZX384-C11,115 | Hersteller : NXP |
11V 5%, 0.3W, SOD-323, SC-70 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |
auf Bestellung 495 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |