Technische Details BZX384-C7V5,115 Nexperia
Description: NEXPERIA - BZX384-C7V5,115 - Zener-Diode, 7.5 V, 300 mW, SOD-323, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-323, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 300mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: BZX384 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 7.5V, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZX384-C7V5,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 7.45V 5% 300mW 2-Pin SOD-323 T/R |
auf Bestellung 28622 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 72000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Zener Diodes ZENER SOD-323 .3W 7.5V |
BZX384-C7V5,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 7.5V 300MW SOD323Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±5% Package / Case: SC-76, SOD-323 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms Supplier Device Package: SOD-323 Part Status: Active Power - Max: 300 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5 V |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.3W; 7.5V; SMD; reel,tape; SOD323; Ifmax: 250mA Type of diode: Zener Power dissipation: 0.3W Zener voltage: 7.5V Mounting: SMD Tolerance: ±5% Kind of package: reel; tape Max. forward voltage: 0.9V Case: SOD323 Max. load current: 0.25A Semiconductor structure: single diode |
auf Bestellung 1 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 65 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: NEXPERIA - BZX384-C7V5,115 - Zener-Diode, 7.5 V, 300 mW, SOD-323, 2 Pin(s), 150 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-323 rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: - isCanonical: N usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 300mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: BZX384 Series productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 150°C Zener-Spannung, nom.: 7.5V SVHC: No SVHC (27-Jun-2024) |
Produkt ist nicht verfügbar |
| BZX384-C7V5,115 | Hersteller : NXP/Nexperia/We-En |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: DIODE ZENER 7.5V 300MW SOD323Tolerance: ±5% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SC-76, SOD-323 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms Supplier Device Package: SOD-323 Part Status: Active Power - Max: 300 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5 V |