BZX384B2V7-E3-08
BZX384B2V7-E3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V
Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Part Status: Active
Power - Max: 200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 1 V
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX384B2V7-E3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V, Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323, Part Status: Active, Power - Max: 200 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 1 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX384B2V7-E3-08 BZX384B2V7-E3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active
Power - Max: 200 mW
auf Bestellung 17865 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 77
BZX384B2V7-E3-08 BZX384B2V7-E3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors Zener Diodes 2.7 Volt 0.2W 2%
auf Bestellung 103 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
BZX384B2V7-E3-08 BZX384B2V7-E3-08 Hersteller : Vishay bzx384.pdf Diode Zener Single 2.7V 2% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZX384B2V7-E3-08 Hersteller : VISHAY Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.2W; 2.7V; SMD; 7 inch reel; SOD323; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.2W
Zener voltage: 2.7V
Mounting: SMD
Tolerance: ±2%
Kind of package: 7 inch reel