Produkte > VISHAY > BZX384C5V1-HE3-08
BZX384C5V1-HE3-08
BZX384C5V1-HE3-08 Vishay
bzx384.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 5.1V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 1757 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1740
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX384C5V1-HE3-08 Vishay
Description: DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323, Part Status: Active, Power - Max: 200 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 2 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX384C5V1-HE3-08 BZX384C5V1-HE3-08 Hersteller : VISHAY bzx384_ser.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.2W; 5.1V; SMD; 7 inch reel; SOD323; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.2W
Zener voltage: 5.1V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: 7 inch reel
Case: SOD323
Semiconductor structure: single diode
Application: automotive industry
Quantity in set/package: 3000pcs.
auf Bestellung 280 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 278
BZX384C5V1-HE3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Part Status: Active
Power - Max: 200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 2 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 200 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
BZX384C5V1-HE3-08 BZX384C5V1-HE3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors Zener Diodes 5.1 Volt 0.2W 5%