BZX384C5V6-HG3-18
BZX384C5V6-HG3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: SOD-323
Grade: Automotive
Power - Max: 200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2 V
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX384C5V6-HG3-18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: SOD-323, Grade: Automotive, Power - Max: 200 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX384C5V6-HG3-18
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX384C5V6-HG3-18 BZX384C5V6-HG3-18 Hersteller : Vishay Semiconductors Zener Diodes 5.6V Zener SOD-323