Produkte > VISHAY > BZX55B24-TAP
BZX55B24-TAP
BZX55B24-TAP Vishay
bzx55.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 24V 2% 500mW 2-Pin DO-35 Ammo
auf Bestellung 55578 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34483
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX55B24-TAP Vishay
Description: DIODE ZENER 24V 500MW DO204AH, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 24 V, Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 18 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX55B24-TAP BZX55B24-TAP Hersteller : Vishay bzx55.pdf Diode Zener Single 24V 2% 500mW 2-Pin DO-35 Ammo
auf Bestellung 55578 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6250
BZX55B24-TAP BZX55B24-TAP Hersteller : Vishay Semiconductors bzx55.pdf Zener Diodes 24 Volt 0.5W 2%
Mindestbestellmenge: 19
BZX55B24-TAP BZX55B24-TAP Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx55.pdf Description: DIODE ZENER 24V 500MW DO204AH
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 24 V
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 18 V
Qualification: AEC-Q101
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 22