BZX55B3V3
BZX55B3V3 Taiwan Semiconductor Corporation
BZX55B2V4%20SERIES_G2301.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.3 V
Impedance (Max) (Zzt): 85 Ohms
Supplier Device Package: DO-35
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 1 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX55B3V3 Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.3 V, Impedance (Max) (Zzt): 85 Ohms, Supplier Device Package: DO-35, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 1 V.
Weitere Produktangebote BZX55B3V3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX55B3V3 BZX55B3V3 Hersteller : Taiwan Semiconductor BZX55B2V4%20SERIES_G2301.pdf Zener Diodes Zener 500mW 3v3