BZX55B47-TAP
BZX55B47-TAP Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzx55.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 47V 500MW DO204AH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±2%
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 47 V
Impedance (Max) (Zzt): 110 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 36 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX55B47-TAP Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 47V 500MW DO204AH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±2%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 47 V, Impedance (Max) (Zzt): 110 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Grade: Automotive, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 36 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX55B47-TAP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX55B47-TAP BZX55B47-TAP Hersteller : Vishay Semiconductors bzx55.pdf Zener Diodes 47 Volt 0.5W 2%