BZX55C18T/R
BZX55C18T/R EIC SEMICONDUCTOR INC.
BZX55C-Rev.08.pdf
Hersteller: EIC SEMICONDUCTOR INC.
Description: ZENER 500MW, CASE TYPE: DO-35
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V
Impedance (Max) (Zzt): 50 Ohms
Supplier Device Package: DO-35
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 13 V
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX55C18T/R EIC SEMICONDUCTOR INC.
Description: DIODE ZENER 18V 500MW DO204AH, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 18 V, Impedance (Max) (Zzt): 50 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 13 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX55C18-TR BZX55C18-TR Hersteller : Vishay bzx55.pdf Diode Zener Single 18V 6% 500mW 2-Pin DO-35 T/R
auf Bestellung 17067 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1137
BZX55C18-TR BZX55C18-TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx55.pdf Description: DIODE ZENER 18V 500MW DO204AH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Impedance (Max) (Zzt): 50 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 10000
Mindestbestellmenge: 426
BZX55C18-TR BZX55C18-TR Hersteller : Vishay Semiconductors bzx55.pdf Zener Diodes 18 Volt 0.5W 5%
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Impedance (Max) (Zzt): 50 Ohms
Power - Max: 500 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 24
Anzahl je Verpackung: 1 Stücke
verfügbar 2151 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
BZX55C18-TR Hersteller : Vishay bzx55.pdf 18V 5%, 0.5W, DO-35 (КС 218) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт