BZX55C2V4
BZX55C2V4 YANGJIE TECHNOLOGY
BZX55_SER.pdf
Hersteller: YANGJIE TECHNOLOGY
Category: THT Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 2.4V; tape; DO35; single diode; BZX55C
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 2.4V
Kind of package: tape
Case: DO35
Mounting: THT
Tolerance: ±5%
Semiconductor structure: single diode
Manufacturer series: BZX55C
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1925
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX55C2V4 YANGJIE TECHNOLOGY
Description: DIODE ZENER 2.4V 500MW DO35, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.4 V, Impedance (Max) (Zzt): 85 Ohms, Supplier Device Package: DO-35, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX55C2V4 BZX55C2V4 Hersteller : DC COMPONENTS BZX55C_ser.pdf Category: THT Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 2.4V; Ammo Pack; DO35; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 2.4V
Mounting: THT
Tolerance: ±5%
Kind of package: Ammo Pack
Case: DO35
auf Bestellung 885 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 885
BZX55C2V4 BZX55C2V4 Hersteller : MIC info-dz%202v4.55t.pdf Код виробника: BZX55C2V4 RoHS 0,5W; 2,4V; packaging: ammo;; equivalent: BZX79C2V4 Diodes & bridge rectifiers
Anzahl je Verpackung: 5000 Stücke
verfügbar 2000 Stücke:
BZX55C2V4 Hersteller : MIC BZX55C2V4%20-%20BZX55C56.pdf BZX55C2V0%20SERIES_E2301.pdf 0,5W; 2,4V; packaging: ammo;; equivalent: BZX79C2V4 BZX55C2V4 DZ 2V4.55t
Anzahl je Verpackung: 500 Stücke
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 1500
BZX55C2V4 Hersteller : KINGTRONICS BZX55C2V4%20-%20BZX55C56.pdf BZX55C2V0%20SERIES_E2301.pdf 0,5W; 2,4V; packaging: ammo BZX55C2V4 DO-35 Kingtronics DZ 2V4.55t Kt
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
BZX55C2V4 BZX55C2V4 Hersteller : Taiwan Semiconductor bzx55c2v020series_c14.pdf Diode Zener Single 2.4V 5% 500mW 2-Pin DO-35 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZX55C2V4 Hersteller : Vishay bzx55.pdf 2.4V 5%, 0.5W, DO-35 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
BZX55C2V4 Hersteller : Yangzhou Yangjie Electronic BZX55C2V4%20-%20BZX55C56.pdf BZX55C2V0%20SERIES_E2301.pdf 2.4V 5%, 0.5W, DO-35 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
BZX55C2V4 BZX55C2V4 Hersteller : onsemi BZX55C2V4%20-%20BZX55C56.pdf Description: DIODE ZENER 2.4V 500MW DO35
Tolerance: ±6%
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.4 V
Impedance (Max) (Zzt): 85 Ohms
Supplier Device Package: DO-35
Part Status: Obsolete
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1 V
BZX55C2V4 BZX55C2V4 Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation BZX55C2V0%20SERIES_E2301.pdf Description: DIODE ZENER 2.4V 500MW DO35
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Impedance (Max) (Zzt): 85 Ohms
Supplier Device Package: DO-35
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
BZX55C2V4 BZX55C2V4 Hersteller : Rectron bzx55c2v0-bzx55c75.pdf Zener Diodes 2.4 V DO-35G 500mW Z ener 5%
BZX55C2V4 BZX55C2V4 Hersteller : Taiwan Semiconductor BZX55C2V4%20-%20BZX55C56.pdf BZX55C2V0%20SERIES_E2301.pdf Zener Diodes 2.4 Volt 500mW 5%