Produkte > VISHAY > BZX55C36-TR
BZX55C36-TR
BZX55C36-TR Vishay
bzx55.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 36V 6% 500mW 2-Pin DO-35 T/R
auf Bestellung 28922 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13699
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX55C36-TR Vishay
Description: DIODE ZENER 36V 500MW DO204AH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 36 V, Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 27 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX55C36-TR BZX55C36-TR Hersteller : Vishay bzx55.pdf Diode Zener Single 36V 6% 500mW 2-Pin DO-35 T/R
auf Bestellung 28922 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5103
BZX55C36-TR BZX55C36-TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx55.pdf Description: DIODE ZENER 36V 500MW DO204AH
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 36 V
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 27 V
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 125
BZX55C36-TR BZX55C36-TR Hersteller : Vishay Semiconductors bzx55.pdf Zener Diodes 36 Volt 0.5W 5%
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 175°C
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW