Produkte > VISHAY > BZX55C47-TAP
BZX55C47-TAP
BZX55C47-TAP Vishay
bzx55.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 47V 6% 500mW 2-Pin DO-35 Ammo
auf Bestellung 12055 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4256
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX55C47-TAP Vishay
Description: DIODE ZENER 47V 500MW DO204AH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 47 V, Impedance (Max) (Zzt): 110 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 36 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX55C47-TAP BZX55C47-TAP Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx55.pdf Description: DIODE ZENER 47V 500MW DO204AH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 47 V
Impedance (Max) (Zzt): 110 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 36 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 5734 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 91
BZX55C47-TAP BZX55C47-TAP Hersteller : Vishay Semiconductors bzx55.pdf Zener Diodes 47 Volt 0.5W 5%
Mindestbestellmenge: 4
BZX55C47-TAP BZX55C47-TAP Hersteller : Vishay bzx55.pdf Diode Zener Single 47V 6% 500mW 2-Pin DO-35 Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW