BZX55C68
BZX55C68 Taiwan Semiconductor
bzx55c2v020series_c14.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor
Diode Zener Single 68V 5% 500mW 2-Pin DO-35 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX55C68 Taiwan Semiconductor
Description: DIODE ZENER 68V 500MW DO35, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 68 V, Impedance (Max) (Zzt): 160 Ohms, Supplier Device Package: DO-35, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 51 V.
Weitere Produktangebote BZX55C68
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX55C68 BZX55C68 Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation BZX55C2V0%20SERIES_E2301.pdf Description: DIODE ZENER 68V 500MW DO35
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 68 V
Impedance (Max) (Zzt): 160 Ohms
Supplier Device Package: DO-35
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 51 V
Produkt ist nicht verfügbar
BZX55C68 BZX55C68 Hersteller : onsemi / Fairchild BZX55C2V0%20SERIES_E2301.pdf Zener Diodes
BZX55C68 BZX55C68 Hersteller : Taiwan Semiconductor BZX55C2V0%20SERIES_E2301.pdf Zener Diodes 68 Volt 500mW 5%