Produkte > VISHAY > BZX55C9V1-TAP
BZX55C9V1-TAP
BZX55C9V1-TAP VISHAY
BZX55C10-TAP.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: THT Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 9.1V; Ammo Pack; DO35; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 9.1V
Kind of package: Ammo Pack
Case: DO35
Mounting: THT
Tolerance: ±5%
Semiconductor structure: single diode
auf Bestellung 5826 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 556
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX55C9V1-TAP VISHAY
Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW DO204AH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 6.8 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX55C9V1-TAP BZX55C9V1-TAP Hersteller : Vishay bzx55.pdf Diode Zener Single 9.1V 6% 500mW 2-Pin DO-35 Ammo
auf Bestellung 5876 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 650
BZX55C9V1-TAP BZX55C9V1-TAP Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx55.pdf Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW DO204AH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 6.8 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 25
BZX55C9V1-TAP BZX55C9V1-TAP Hersteller : Vishay Semiconductors bzx55.pdf Zener Diodes 9.1 Volt 0.5W 5%
Mindestbestellmenge: 4
auf Bestellung 34 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl je Verpackung: 1 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
BZX55C9V1TAP Hersteller : Vishay bzx55.pdf 9.1V 5%, 0.5W, DO-35 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW