BZX55C9V1-TAP VISHAY
Hersteller: VISHAY
Category: THT Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 9.1V; Ammo Pack; DO35; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 9.1V
Kind of package: Ammo Pack
Case: DO35
Mounting: THT
Tolerance: ±5%
Semiconductor structure: single diode
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX55C9V1-TAP VISHAY
Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW DO204AH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 6.8 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZX55C9V1-TAP | Hersteller : Vishay |
Diode Zener Single 9.1V 6% 500mW 2-Pin DO-35 Ammo |
auf Bestellung 5876 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
BZX55C9V1-TAP | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW DO204AHPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±5% Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -65°C ~ 175°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35) Part Status: Active Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 6.8 V Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 11265 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
BZX55C9V1-TAP | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Zener Diodes 9.1 Volt 0.5W 5% |
auf Bestellung 34 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
| BZX55C9V1-TAP | Hersteller : DC Components |
Produkt ist nicht verfügbar |
9.1V 5%, 0.5W, DO-35 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |