BZX584C6V2-G3-08
BZX584C6V2-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
bzx584c-series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD523
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 6 Ohms
Supplier Device Package: SOD-523
Power - Max: 200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V
auf Bestellung 10995 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 63
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX584C6V2-G3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD523, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 6 Ohms, Supplier Device Package: SOD-523, Power - Max: 200 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 µA @ 4 V.
Weitere Produktangebote BZX584C6V2-G3-08
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX584C6V2-G3-08 BZX584C6V2-G3-08 Hersteller : Vishay bzx584cseries.pdf Diode Zener Single 6.2V 5% 300mW 2-Pin SOD-523 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZX584C6V2-G3-08 BZX584C6V2-G3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division bzx584c-series.pdf Description: DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD523
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 6 Ohms
Power - Max: 200 mW
Produkt ist nicht verfügbar
BZX584C6V2-G3-08 BZX584C6V2-G3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors bzx584c-series.pdf Zener Diodes 300mW SOD-523 6.2V Small Signal
BZX584C6V2-G3-08 BZX584C6V2-G3-08 Hersteller : VISHAY bzx584c_ser.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.3W; 6.2V; SMD; 7 inch reel; SOD523F; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.3W
Zener voltage: 6.2V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: 7 inch reel