Technische Details BZX585-B16,115 Nexperia
Description: NEXPERIA - BZX585-B16,115 - Zener-Diode, 16 V, 300 mW, SC-79, 2 Pin(s), 150 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SC-79, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 300mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: BZX585 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Zener-Spannung, nom.: 16V, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZX585-B16,115 | Hersteller : Nexperia |
Diode Zener Single 16V 2% 300mW 2-Pin SC-79 T/R |
auf Bestellung 18000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Zener Diode Single 16V 2% 40Ohm 300mW 2-Pin SC-79 T/R |
auf Bestellung 9000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Zener Diode Single 16V 2% 40Ohm 300mW Automotive AEC-Q101 2-Pin SC-79 T/R |
Zener Diodes BZX585-B16/SOD523/SC-79 |
BZX585-B16,115 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |
Description: DIODE ZENER 16V 300MW SOD523Tolerance: ±2% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: SC-79, SOD-523 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TA) Voltage - Zener (Nom) (Vz): 16 V Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms Supplier Device Package: SOD-523 Grade: Automotive Part Status: Active Power - Max: 300 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 11.2 V Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 1 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: DIODE ZENER 16V 300MW SOD523Tolerance: ±2% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: SC-79, SOD-523 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TA) Voltage - Zener (Nom) (Vz): 16 V Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms Supplier Device Package: SOD-523 Grade: Automotive Part Status: Active Power - Max: 300 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 11.2 V Qualification: AEC-Q101 |