Produkte > NEXPERIA USA INC. > BZX585-C2V7,135
BZX585-C2V7,135
BZX585-C2V7,135 Nexperia USA Inc.
BZX585_SERIES.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 2.7V 300MW SOD523
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-79, SOD-523
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V
Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms
Supplier Device Package: SOD-523
Power - Max: 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 1 V
auf Bestellung 29300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3896
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX585-C2V7,135 Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 2.7V 300MW SOD523, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V, Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms, Supplier Device Package: SOD-523, Power - Max: 300 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 1 V.