Produkte > NEXPERIA > BZX585-C3V6,115
BZX585-C3V6,115
BZX585-C3V6,115 Nexperia
BZX585_SER.pdf
Hersteller: Nexperia
Zener Diodes BZX585-C3V6/SOD523/SC-79
auf Bestellung 5751 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX585-C3V6,115 Nexperia
Description: DIODE ZENER 3.6V 300MW SOD523, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms, Supplier Device Package: SOD-523, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 300 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX585-C3V6,115
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX585-C3V6,115 BZX585-C3V6,115 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX585_SER.pdf Description: DIODE ZENER 3.6V 300MW SOD523
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms
Supplier Device Package: SOD-523
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
verfügbar 38480 Stücke:
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
auf Bestellung 63000 Stücke:
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW