Produkte > NEXPERIA > BZX585-C56-QX
BZX585-C56-QX
BZX585-C56-QX Nexperia
BZX585-Q_SER.pdf
Hersteller: Nexperia
Zener Diodes The factory is currently not accepting orders for this product.
auf Bestellung 2882 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX585-C56-QX Nexperia
Description: DIODE ZENER 56V 300MW SOD523, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V, Impedance (Max) (Zzt): 200 Ohms, Supplier Device Package: SOD-523, Grade: Automotive, Power - Max: 300 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 39.2 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX585-C56-QX
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX585-C56-QX BZX585-C56-QX Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX585-Q_SER.pdf Description: DIODE ZENER 56V 300MW SOD523
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V
Impedance (Max) (Zzt): 200 Ohms
Supplier Device Package: SOD-523
Grade: Automotive
Power - Max: 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 39.2 V