Produkte > NEXPERIA > BZX585-C5V6,135
BZX585-C5V6,135
BZX585-C5V6,135 Nexperia
BZX585_SER.pdf
Hersteller: Nexperia
Zener Diodes The factory is currently not accepting orders for this product.
auf Bestellung 219 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX585-C5V6,135 Nexperia
Description: DIODE ZENER 5.6V 300MW SOD523, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: SOD-523, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 300 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX585-C5V6,135
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX585-C5V6,135 BZX585-C5V6,135 Hersteller : Nexperia bzx585_ser.pdf Zener Diode Single 5.6V 5% 40Ohm 300mW 2-Pin SC-79 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
BZX585-C5V6,135 BZX585-C5V6,135 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX585_SER.pdf Description: DIODE ZENER 5.6V 300MW SOD523
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: SOD-523
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW