Produkte > NEXPERIA > BZX585-C9V1,115
BZX585-C9V1,115
BZX585-C9V1,115 Nexperia
bzx585_ser.pdf
Hersteller: Nexperia
Zener Diode Single 9.1V 5% 10Ohm 300mW Automotive AEC-Q101 2-Pin SC-79 T/R
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4212
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX585-C9V1,115 Nexperia
Description: DIODE ZENER 9.1V 300MW SOD523, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-79, SOD-523, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms, Supplier Device Package: SOD-523, Grade: Automotive, Power - Max: 300 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 6 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX585-C9V1,115 BZX585-C9V1,115 Hersteller : Nexperia bzx585_ser.pdf Zener Diode Single 9.1V 5% 10Ohm 300mW Automotive AEC-Q101 2-Pin SC-79 T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6000
BZX585-C9V1,115 BZX585-C9V1,115 Hersteller : NEXPERIA BZX585-DTE.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.3W; 9.1V; SMD; reel,tape; SOD523; Ifmax: 200mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.3W
Zener voltage: 9.1V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: reel; tape
Case: SOD523
Semiconductor structure: single diode
Max. load current: 0.2A
Max. forward voltage: 1.1V
BZX585-C9V1,115 BZX585-C9V1,115 Hersteller : Nexperia BZX585_SER.pdf Zener Diodes ZENER SOD-523 .3W 9.1V
Mindestbestellmenge: 11
BZX585-C9V1,115 BZX585-C9V1,115 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX585_SER.pdf Description: DIODE ZENER 9.1V 300MW SOD523
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Supplier Device Package: SOD-523
Grade: Automotive
Power - Max: 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 nA @ 6 V
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 42
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
Produkt ist nicht verfügbar
BZX585-C9V1,115 Hersteller : Nexperia BZX585_SER.pdf DIODE ZENER 9.1V 300MW SOD523 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 10 Ohms
Grade: Automotive
Power - Max: 300 mW