BZX79-B5V6,143 Nexperia USA Inc.
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 5.6V 400MW ALF2
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: ALF2
Part Status: Active
Power - Max: 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2 V
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX79-B5V6,143 Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 5.6V 400MW ALF2, Tolerance: ±2%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: ALF2, Part Status: Active, Power - Max: 400 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 2 V.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BZX79-B5V6,143 | Hersteller : Nexperia |
Zener Diodes BZX79-B5V6/SOD27/ALF2 |
auf Bestellung 8050 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
auf Bestellung 40000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| BZX79-B5V6.143 | Hersteller : NXP/Nexperia/We-En |
Produkt ist nicht verfügbar |
BZX79-B5V6,143 | Hersteller : Nexperia USA Inc. |