Produkte > NEXPERIA > BZX79-B6V8,143
BZX79-B6V8,143
BZX79-B6V8,143 Nexperia
183819026825285bzx79.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Zener Single 6.8V 2% 500mW 2-Pin ALF Ammo
auf Bestellung 35000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX79-B6V8,143 Nexperia
Description: DIODE ZENER 6.8V 400MW ALF2, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±2%, Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: ALF2, Power - Max: 400 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 4 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX79-B6V8,143 BZX79-B6V8,143 Hersteller : Nexperia 183819026825285bzx79.pdf Diode Zener Single 6.8V 2% 500mW 2-Pin ALF Ammo
auf Bestellung 35000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
BZX79-B6V8,143 BZX79-B6V8,143 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX79.pdf Description: DIODE ZENER 6.8V 400MW ALF2
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±2%
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: ALF2
Power - Max: 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 4 V
BZX79-B6V8,143 BZX79-B6V8,143 Hersteller : Nexperia BZX79.pdf Zener Diodes Voltage regulator diodes
Mindestbestellmenge: 13
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: ALF2
Power - Max: 400 mW
Mindestbestellmenge: 53
BZX79-B6V8,143 Hersteller : NXP SEMICONDUTORS BZX79.pdf DIODE ZENER 6.8V 400MW ALF2 (DO-204AH, DO-35, Axial)