Produkte > NXP SEMICONDUCTORS > BZX79-C56,113
BZX79-C56,113
BZX79-C56,113 NXP Semiconductors
bzx79.pdf
Hersteller: NXP Semiconductors
Diode Zener Single 56V 5% 500mW 2-Pin ALF T/R
auf Bestellung 50000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14219
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX79-C56,113 NXP Semiconductors
Description: DIODE ZENER 56V 400MW ALF2, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V, Impedance (Max) (Zzt): 200 Ohms, Supplier Device Package: ALF2, Power - Max: 400 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 39.2 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX79-C56,113 BZX79-C56,113 Hersteller : NXP Semiconductors bzx79.pdf Diode Zener Single 56V 5% 500mW 2-Pin ALF T/R
auf Bestellung 70000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14219
BZX79-C56,113 BZX79-C56,113 Hersteller : Nexperia BZX79.pdf Zener Diodes BZX79-C56/SOD27/ALF2
Mindestbestellmenge: 17
BZX79-C56,113 BZX79-C56,113 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX79.pdf Description: DIODE ZENER 56V 400MW ALF2
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V
Impedance (Max) (Zzt): 200 Ohms
Supplier Device Package: ALF2
Power - Max: 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 39.2 V
Mindestbestellmenge: 77
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Supplier Device Package: ALF2
Power - Max: 400 mW