Produkte > NEXPERIA > BZX79-C7V5,143
BZX79-C7V5,143
BZX79-C7V5,143 Nexperia
bzx79.pdf
Hersteller: Nexperia
Diode Zener Single 7.5V 5% 500mW 2-Pin ALF Ammo
auf Bestellung 115000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12766
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX79-C7V5,143 Nexperia
Description: DIODE ZENER 7.5V 400MW ALF2, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: ALF2, Part Status: Active, Power - Max: 400 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX79-C7V5,143 BZX79-C7V5,143 Hersteller : Nexperia BZX79.pdf Zener Diodes BZX79-C7V5/SOD27/ALF2
auf Bestellung 4855 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
BZX79-C7V5,143 BZX79-C7V5,143 Hersteller : Nexperia USA Inc. BZX79.pdf Description: DIODE ZENER 7.5V 400MW ALF2
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: ALF2
Part Status: Active
Power - Max: 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5 V
auf Bestellung 850 Stücke:
Mindestbestellmenge: 84
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
BZX79-C7V5,143 Hersteller : NXP Semiconductors BZX79.pdf Zener Diode Single 7.5V 5% 15Ohm 500mW 2-Pin ALF Ammo
Mindestbestellmenge: 12766
BZX79-C7V5,143 BZX79-C7V5,143 Hersteller : Nexperia bzx79.pdf Diode Zener Single 7.5V 5% 500mW 2-Pin ALF Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
BZX79-C7V5,143 Hersteller : NXP BZX79.pdf 7.5V 5%, 0.5W, DO-35 Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Box (TB)
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: ALF2
Part Status: Active
Power - Max: 400 mW
BZX79-C7V5,143 Hersteller : NEXPERIA BZX79.pdf Category: THT Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.4/0.5W; 7.5V; Ammo Pack; DO35; single diode; 250mA
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.4/0.5W
Zener voltage: 7.5V
Kind of package: Ammo Pack
Case: DO35
Mounting: THT
Tolerance: ±5%
Semiconductor structure: single diode
Max. load current: 0.25A