Produkte > ON SEMICONDUCTOR > BZX79C16-T50A
BZX79C16-T50A
BZX79C16-T50A ON Semiconductor
bzx79c2v4-d.pdf
Hersteller: ON Semiconductor
Zener Diode Single 16.2V 5% 40Ohm 500mW 2-Pin DO-35 Ammo
auf Bestellung 50000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13699
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX79C16-T50A ON Semiconductor
Description: DIODE ZENER 16V 500MW DO35, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 16 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: DO-35, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 11.2 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX79C16-T50A BZX79C16-T50A Hersteller : onsemi BZX79C2V4-D.PDF Description: DIODE ZENER 16V 500MW DO35
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 16 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: DO-35
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 nA @ 11.2 V
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
BZX79C16-T50A BZX79C16-T50A Hersteller : onsemi BZX79C2V4-D.PDF Zener Diodes 16V 0.5W Zener
Mindestbestellmenge: 13
BZX79C16-T50A BZX79C16-T50A Hersteller : onsemi / Fairchild 379F507FB12D3848593083415E6CAFAED3328D80B99CCEC21AB396C876B5DA59.pdf Zener Diodes 16V 0.5W Zener
Mindestbestellmenge: 13
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: DO-35
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Mindestbestellmenge: 77
tariffCode: 85411000
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
BZX79C16-T50A BZX79C16-T50A Hersteller : ON Semiconductor bzx79c2v4-d.pdf Zener Diode Single 16.2V 5% 40Ohm 500mW 2-Pin DO-35 Ammo