Produkte > NEXPERIA > BZX84-A2V7-QR
BZX84-A2V7-QR
BZX84-A2V7-QR Nexperia
BZX84-Q_SER.pdf
Hersteller: Nexperia
Zener Diodes BZX84-A2V7-Q/SOT23/TO-236AB
auf Bestellung 2791 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84-A2V7-QR Nexperia
Description: BZX84-A2V7-Q/SOT23/TO-236AB, Tolerance: ±1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V, Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms, Supplier Device Package: TO-236AB, Grade: Automotive, Power - Max: 250 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 1 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote BZX84-A2V7-QR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BZX84-A2V7-QR BZX84-A2V7-QR Hersteller : Nexperia bzx84-q_ser.pdf Diode Zener Single 2.7V 1% 250mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
BZX84-A2V7-QR Hersteller : NXP BZX84_SERIES_3.pdf 2.7V 1%, 0.25W, SOT-23 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Tolerance: ±1%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 2.7 V
Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms
Supplier Device Package: TO-236AB
Grade: Automotive
Power - Max: 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 1 V